“Niewyrażone emocje nigdy nie umierają. Zostają zakopane żywcem, aby powrócić później w znacznie gorszej postaci” Sigmund Freud

Ten cytat doskonale określa to co się dzieje z nami, gdy nie uwolnimy trudniejszych emocji, nie przepracujemy lęków czy fobii. One będą ukryte głęboko w podświadomości, aby wyjść na światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie. I to właśnie w podświadomości, ukryte jest wszytko to, co przeżywasz. Tam jest zapisana każda emocja, każde uczucie, każdy lęk, każda słaba i mocna strona Ciebie. Tam nie tylko jest zapisie to co złe ale również to co dobre. Te wszystkie zasoby, które masz w sobie, a które tak ciężko czasami dostrzec. Tam również jest zapisane każde Twoje doświadczenie i przeżycie, lepsze bądź gorsze. Bo podświadomość to największa część Twojego umysłu, stanowi 90-95% umysłu. Zatem w procesach zmiany, procesach odkrywania siebie i swoich potencjałów, ważna jest zarówno praca z podświadomością, jak i świadomością. Z pomocą przychodzi hipnoza. 

Hipnoza i Hipnoterapia

Ale co to jest hipnoza? Tak naprawdę trudno jest podać jedną definicje hipnozy. Brytyjskie Towarzystwo Medyczne tak okres hipnozę:

“Hipnoza jest przejściowym stanem zmienionej uwagi, w którym mogą pojawiać się różne zjawiska, spontaniczne bądź jako reakcja na werbalne lub inne bodźce.Te fenomeny obejmują zmianę świadomości, pamięci, wzmożoną wrażliwość na sugestie, odpowiedzi i myśli, których pacjent w normalnym stanie świadomości nie dostrzega. Miedzy innymi chodzi tu o takie zjawiska, jak wywoływanie i tłumienie: odczuwania bólu, paraliżu, sztywności mięśni,
zmian motorycznych”.

Ogólnie rzecz ujmując hipnoza to stan głębokiego rozluźnienia ciała i umysłu, dzięki czemu możemy w łatwy sposób skontaktować się z podświadomością i dotrzeć do tych wszystkich blokujących i limitujących programów. To właśnie w trakcie transu hipnotycznego docieramy do trudniejszych emocji i uczuć, po to aby odblokować i uwolnić swój potencjał. To jest ten moment, kiedy mówisz sobie prawdę. W transie hipnotycznym transformujesz to wszystko co Tobie nie służy, to wszystko co Cię blokuje i to wszystko co powoduje traumy, lęki, stres. To właśnie dzięki transowi hipnotycznemu zaczynasz widzieć lepszą stronę siebie, odkrywasz siebie na nowo, dajesz sobie szansę na lepsze życie, odczuwasz spokój, równowagę i balans.

Hipnoterapia natomiast jest to proces wykorzystujący techniki hipnotyczne. To doskonała metoda na odnalezienie źródła problemu. To podróż wgłąb podświadomości w celu odkopania przyczyny symptomu, bo tak naprawdę to nic nie dzieje się bez powodu.

Hipnoterapia to praca z podświadomością, wchodzimy głęboko w najbardziej ukryte emocje, które odgrywają najważniejszą rolę w dokonywaniu wyborów. Dzięki hipnoterapii kasujemy z życia  wszelkie obciążenia i niedogodności. Po prostu resetujemy się. I na tak przygotowanym, czystym polu zaczynamy tworzyć nowego siebie. Bez zrzucenia balastu, wybaczenia i zabliźnienia ran byłoby to utrudnione.

Hipnoza ma szereg zastosowań.

Z łatwością uporasz się ze swoimi nałogami, już więcej nie weźmiesz papierosów do ust, bądź alkohol nie będzie dla Ciebie już atrakcyjny.

Twoja otyłość już nie będzie otyłością bo zrzucisz zbędne kilogramy.

Poradzisz sobie z bulimia bądź anoreksja. Problemy żywieniowe będą Twoja przeszłością.

Łatwiej będziesz radzić sobie ze stresem.

Ból fizyczny jaki odczuwasz nie będzie Ci już dokuczał.

Pozbędziesz się leków i fobii.

Jeśli cierpisz na alergie lub choroby skóry hipnoterapia również będzie pomocna.

Twój ogólny stan zdrowia się poprawi.

Poradzisz sobie ze stresem pourazowym.

Nieprzespane noce będą tylko przeszłością, a sen będzie głęboki podczas którego, Twój umysł i ciało odpocznie.

Nastąpi podniesienie Twojego poczucia wartości.
Będziesz mieć motywacje, siłę, pewność siebie.
Wydobędziesz swój potencjał.

Podczas hipnozy regresyjnej możesz cofnąć się w czasie do momentu kiedy byłaś/-es małym dzieckiem, dzięki czemu uzyskasz więcej wglądów w to co się dzieje teraz. Otrzymasz odpowiedzi, które będą pomocne w transformacji Twojego życia. Ponadto hipnoza regresyjna może Cię cofnąć do poprzednich wcieleń (jeśli oczywiście wierzysz w życie po życiu). To są tylko przykłady zastosowania hipnoterapii bo tak naprawdę hipnoza jest pomocna we wszystkim. 

Sesje hipnozy prowadzę indywidualnie w gabinecie, ale również online. Warunkiem sesji online jest dobre połączenie internetowe i dobra kamera, tak abym miała doskonałą widoczność Ciebie.

Katarzyna Mercer