Prawa sukcesu według Deepaka Chopry.

Na pewno gdzieś obiła Ci się o uszy wzmianka o prawach wszechświata. Ostatnio właśnie chodziłam z ta myślą, zastanawiając się jakie są te prawa I na czym to wszystko polega. O co w ogóle chodzi z tymi prawami? No i natknęłam się na książkę Deepaka Chopry ‘Siedem Duchowych Praw Sukcesu’*. Przypadek? Nie sądzę, nie wierzę w przypadki. Wszystko dzieje się po coś i ma powód. Tak też było w tym przypadku. Wysłałam intencje do Wszechświata a On mi przysłał książkę. Co prawda jest to wyjaśnienie praw Wszechświata w kontekście sukcesu, ale może Ciebie to też zainspiruje.

Dlatego też jeśli ciekawi Cię ten temat, zapraszam do lektury. Moje bardzo krótkie streszczenie tej pozycji.

Zacznę od tego, aby wyjaśnić duchowe prawa sukcesu, musimy uświadomić sobie pierwszą podstawową rzecz. Jesteśmy czymś więcej niż tylko umysłem i ciałem. Jesteśmy Dusza, świadomością, która żyje w naszym ciele. Lubię określać swoje ciało jako świątynie mojej Duszy. Pochodzimy od Boga, Źródła, Wszechświata – nazwy te mają to samo znaczenie – w zależności w co wierzysz. Oczywiście podejście to nie ma żadnego związku z jakąkolwiek religią.

Zatem jesteśmy Świadomością, która żyje w naszych ciałach. To Ona wybrała to ciało, ten umysł, tę rodzinę, ten kraj i te wszystkie zdarzenia. A zrobiła to po to aby się rozwijać i wzrastać. Ale o tym może w innym artykule.

I tu zbliżamy się do pierwszego prawa:

Prawo czystej możliwości

Prawo to mówi, że w istocie jesteśmy czystą świadomością. A czysta świadomość to czysta możliwość, a to z kolei prowadzi do nieograniczonych możliwości tworzenia i kreowania. Ta nasza natura jest nieskończona i nieograniczona. Zatem jeśli tylko odkryjesz kim jesteś, masz mnóstwo możliwości do spełniania swoich marzeń i do realizacji swojego potencjału.

Jeśli tylko zrozumiesz, że jesteś kimś więcej niż tylko ograniczonym w swojej istocie Ego, wtedy otwiera się przed Tobą pole nieograniczonych możliwości. Możesz osiągnąć co tylko pragniesz. Warunkiem tego jest jednak wyjście z Ego. A Ego to nic więcej jak ten ograniczający głos w Twoim umyśle. Jest wypełniony strachem, blokadami, brakiem wiary a uwagę swoją kierują na świat zewnętrzny.

No dobrze, ale jak dotrzeć i porozumieć się że swoją Istota, ze swoją Świadomością. Przede wszystkim cisza. To w ciszy usłyszysz siebie. Wyłącz telewizor, wyłącz radio, odłóż telefon i posiedź w ciszy. Poprostu bądź.

Poza tym medytuj i spróbuj nauczyć się nieosądzac. Osądzanie to nadawanie znaczenia pozytywnego bądź negatywnego, patrzenie na coś przez pryzmat dobra lub zła. A to napędza Twój dialog wewnętrzny. Ponadto kontakt z przyroda pomaga w wyciszeniu głośnego halasu w głowie.

Osobiście praktykuje łączenie się z przestrzenią serca. W ciszy jest łatwiej poczuć bicie swojego serca, w ciszy jest łatwiej usłyszeć szept Twojej Świadomości.

Drugie prawo:

Prawo dawania

Prawo dawania mówi o tym, że to co dajesz to do Ciebie wraca.

To jest ciągła wymiana, nic nie jest stałe. Im więcej dobra dajesz tym więcej jego otrzymujesz. Im bardziej pomagasz komuś się bogacić tym więcej bogactwa otrzymujesz.

Prawo to jest bardzo proste. Zastanów się czego Ci najbardziej teraz potrzeba i zacznij to dawać. Zatem jeśli szukasz miłości, zacznij obdarowywać miłością tych, którzy są w Twoim życiu. A otrzymasz tej miłości jeszcze więcej.

Trzecie prawo:

Prawo karmy, czyli prawo przyczyny i skutku

Prawo to mówi, że każde działanie ma swoje konsekwencje. ‘Co zasiejesz, to zbierasz’. Ważne tutaj jest świadome dokonywanie wyboru. Często podejmujemy decyzję bezwiednie, nieświadomie, a to również ma swoje konsekwencje. Zatem wszystko co dzieje się w Twoim życiu jest rezultatem decyzji jaką podjęłaś w przeszłości, świadoma bądź nieświadoma. Stąd tak ważne jest uważność na siebie i na świadome podejmowanie wyboru, tak aby okoliczności czy inni ludzie nie warunkowali naszych decyzji. I tutaj znowu polecę kierowanie się do serca. Serce Cię nigdy nie okłamie, umysł tak. Dlatego naucz się odczuwać w sercu i w ciele. Naucz się poczuć co sprawia Ci komfort a co dyskomfort. A wtedy Twój wewnętrzny kompas będzie Ci mówił co zrobić i jaką decyzję podjąć.

Prawo czwarte:

Prawo najmniejszego wysiłku

Popatrz jak działa przyroda. Tam wszystko jest płynne, swobodne, beztroskie. Każdy ruch wypełniony jest miłością, każdy ma swoje miejsce, jest harmonia i akceptacja.

A my ludzie wprowadzamy chaos w swoje życie, wprowadzamy opór, rywalizację, brak miłości. Do głosu dochodzi Ego. I właśnie wtedy robi się ciężko, trudno, skomplikowanie.

A gdyby tak każde działanie było wypełnione miłością i chęcią pomocy innym. Każde zdarzenie byłoby akceptowane, wtedy nie byłoby ogromnej straty energi.

Skoro jesteśmy czystą Świadomością, wypełnioną miłością to dlaczego by tego nie wykorzystać i zacząć wkładać serce w każde zajęcie. Zmienić perspektywę i zamiast walczyć z życiem przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Nie obwiniać nikogo, włącznie z sobą. Te pokłady energii, które pożytkujemy na skupianiu uwagi na drugim człowieku, możnaby przekierować na siebie i na swoje działanie.

W momencie akceptacji i wzięcia odpowiedzialności na swoje życie przychodzi ulgą i poczucie wolności. Skoro ja jestem odpowiedzialna za siebie to mogę zacząć dokonywać wyborów zgodnych ze mną, takich które mi będą służyć, a jednocześnie będę pomagać innym. Mogę również podejmować takie działania, które ułatwią mój rozwój i osiągnięcie celów.

Prawo piąte:

Prawo intencji i pragnienia

Wszystko jest energią i informacją we Wszechświecie. Każda myśl, każde słowo, każde pragnienie to energia. Ta energia I informacja cały czas są w ruchu. Uwaga niesie energię a intencja ja przemienia.

Pomyśl czego tak naprawdę pragniesz i skup swoją uwagę na tym. To na czym skupiasz uwagę umocni się w Twoim życiu, a to od czego odciągasz swoją uwagę przestaje istnieć. Jak Deepak Chopra piszę: ‘Intencja uruchamia przemianę energii i informacji. Intencja organizuje swoje własne spełnienie’.

Jeśli wysyłasz intencje z poziomu serca, ma ona ogromną moc. Tu należy wspomnieć, że twoja uwaga musi być skoncentrowana na teraźniejszości a Twoja intencja dotyczy przyszłości.

Prawo szóste:

Prawo nieprzywiązywania się

Chodzi tutaj o to, aby nie oczekiwać określonych rezultatów.

Jeśli masz jakieś pragnienie, marzenie, wyrażasz intencje do jego spełnienia, to w momencie kiedy oczekujesz jakiś określonych rezultatów, ograniczasz się co do właśnie tych rezultatów. Ale jeśli nie przywiązujesz się do tego jak, gdzie i kiedy Twoja intencja ma się spełnić, Wszechświat może Cię zaskoczyć. Owe pragnienie czy marzenie może się spełnić w nieoczekiwanym momencie i nieoczekiwanych okolicznościach.

Ostatnie prawo:

Prawo dharmy, czyli celu życia

Być może jesteś na takim etapie Twojego życia teraz, że nie wiesz jaki jest Twój cel, że być może nie wiesz co masz robić. I to jest w porządku.

Chciałabym abyś jednak miała świadomości tego, że każdy kto się rodzi ma jakieś zadanie do wykonania, ma jakieś przeznaczenie. I jeśli pojawiła Ci się jakaś myśl, jakiś impuls do zrobienia czegoś to może znaczyć, że powinnaś zacząć podążać tą ścieżką. Każdy ma swój niepowtarzalny potencjał i talent, dzięki któremu może pomoc innym ludziom. Prawo dharmy mówi, że każdy powinien odnaleźć swoje Wyższe Ja, które obdarzone jest talentem. Zatem więc zacznij szukać tego czegoś co sprawia Ci przyjemność, jednocześnie jesteś w tym dobra i przysługujesz się innym.

To tyle jeśli chodzi o krótkie przedstawienie tych praw. Jeśli masz ochotę dogłębnie przestudiować te prawa to zapraszam do lektury.

Generalnie jest więcej praw Wszechświata, ale Deepak Chopra przedstawił tylko te 7. Wydaje mi się, że jeśli zastosujesz się do nich Twoje życie się na pewno odmieni na lepsze. Czego Ci z całego serca życzę.

Z miłością

*Deepak Chopra ‘Siedem Duchowych Praw Sukcesu’, Wydawnictwo Medium, 2008

Kasia

Katarzyna Mercer

Dyplomowana Hipnoterapeutka Kliniczna, nauczyciel Soul Body Fusion®, Life Coach, terapeuta Theta Healing oraz psychopedagogiem.

Możesz również polubić…